جمع آوری و دفع فاضلاب

جمع آوری و دفع فاضلاب ( با اتصالات فاضلابی شرکت پلیران )

این صفحه برای معرفی اتصالات فاضلابی پلیران اتصال تخصیص داده شده است. شرکت پلیران تولید کنند محصولات پوش فیت (سایلنت و معمولی) و محصولات پلی اتیلنی (جوشی و پیچی) بدون اغراق جزء دو تولید کننده برتر محصولات پلی اتیلنی در ایران می باشد

اتصالات فاضلابی پلیران

مساله بیرون راندن فاضلاب از محیط زیست انسان از زمانی به وجود آمد که مردم به زندگی گروهی روی آوردند. با پیدایش شهرها وگسترش شبکه های آب رسانی انسان برای پاک سازی وپاک نگهداری زندگی خویش بیرون راندن پساب های به دست آمده پسندیده و لازم دید. با بزر گ شدن شهرها وافزایش جمعیت آن ها ازیک سو و گسترش صنایع و کارخانه ها از سوی دیگر مساله آلودگی محیط زیست روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. وجود فاضلاب ها یکی از عوامل آلودگی محیط زیست است. بنابراین بایستی آن ها را جمع آوری و دفع نمود.

فاضلاب ها بسته به شکل پیدایش آنها به سه گروه تقسیم می گردد:

 • فاضلاب های خانگی
 • فاضلاب های صنعتی
 • بالاخره فاضلاب سطحی.

 

فاضلاب خانگی:

فاضلاب های خانگی تشكیل شده اند از فاضلاب دستگاه های بهداشتی خانه ها مانند توالت ها، حمام ها، دست شویی ها،  ماشین لباسشویی ؛ ماشین ظرفشویی و پساب آشپزخانه ها یا فاضلابی كه از شست وشوی قسمت های مختلف خانه بدست می آید.

فاضلاب صنعتی:

فاضلاب صنعتی و پساب کارخانه ها، به نوع فراورده های کارخانه بستگی دارد. تنها قسمتی از فاضلاب کارخانه ها که تقریبا در تمام آنها یکسان است فاضلاب به دست آمده از تشکیلات خنک کننده آن هاست.

فاضلاب سطحی:

آب های سطحی ناشی از بارندگی و ذوب یخ و برف ها به علت جریان در سطح زمین و تماس با آشغال ها و کثافت های روی زمین و شستن سطح خیابان ها و پشت بام ها آلوده می شوند. و فاضلاب سطحی نامیده می شوند.

در ادامه مطلب درباره جمع آوری و دفع فاضلاب خانگی و آب باران ساختمان ها بحث میکنیم.

 

شبكه جمع آوری فاضلاب وهواكش:

نمایی ساده از شبکه جمع آوری فاضلاب را میتوان متصور بود. شبکه جمع آوری فاضلاب وهواکش شامل قسمت های زیر است:

 • سبفون
 • لوله افقی فاضلاب
 • لوله عمودی فاضلاب
 • لوله هواکش

 

سیفون:

وسیله ای است که از یک طرف به وسیله بهداشتی و از طرف دیگر به شاخه افقی فاضلاب اتصال دارد. وجود آب در داخل سیفون باعث جلوگیری از عبور هوا و گاز درون شبکه به داخل ساختمان می شود.

 

لوله افقی فاضلاب :

از این لوله براي انتقال فاضلاب از سیفون به لوله قائم فاضلاب استفاده می شود.

 

لوله قائم فاضلاب :

فاضلاب از طریق لوله های افقی وارد لوله قائم شده به طرف پايين حرکت میکند.

 

لوله هواكش:

برای ایجاد ارتباط شبکه فاضلاب با جو و تخلیه گاز و هوای شبکه به بیرون می باشد. و یکی از مهم ترین قسمت های شبکه لوله کشی فاضلاب است که تا روی بام امتداد می یابد.

 

اتصالات فاضلابی پلیران

بعضی از اتصالات فاضلابی پلیران اتصال

شبکه جمع آوری فاضلاب با هواكش انفرادی:

شبکه جمع اوری فاضلاب با هواکش انفرادی را میتوان تصور بود. همان طور که ملاحظه می شود شبکه جمع آوری فاضلاب با هواکش انفرادی شامل قسمت های زیر است:

لوله هاي افقي فاضلاب

 • لوله قائم فاضلاب
 • لوله افقی اصلی فاضلاب
 • لوله های هواکش هر یک از وسایل بهداشتی
 • لوله های افقی هواکش
 • لوله قائم هواکش

فاضلاب وسایل بهداشتی از طریق لوله های افقی فاضلاب به لوله قائم فاضلاب می ریزد. و از طریق قائم فاضلاب وارد لوله افقی اصلی شده. سپس از طریق این لوله از ساختمان خارج می شود. شبکه هواکش دارای لوله های افقی و لوله عمودی است. لوله هواکش هر یک از وسایل بهداشتی بعد از سیفون انشعاب گرفته شده و به یکدیگر وصل می شود. و از طریق لوله های افقی به لوله قائم هواکش متصل می گردد.

لوله قائم هواکش از یک طرف از بالای بالاترین مصرف کننده ها و از زیر پایین ترین وسایل بهداشتی به لوله قائم فاضلاب متصل می شود. به طور کلی، هدف از استفاده از لوله کشی هواکش ایجاد فشار مثبت بر روی سیفون ها و جلوگیری از تبخیر آب درون آن و سهولت در حرکت فاضلاب درون لوله های افقی و قائم فاضلاب است. موضوع مهمی که در مورد لوله های هواکش باید به آن توجه شود این است که؛ لوله افقی هواکش باید بالاتر از وسایل بهداشتی قرار گیرد. و باید دارای شیب مناسبی در جهت عکس یکدیگر باشند. استفاده از سیستم انفرادی بیشتر در مورد شبکه های فاضلابی است که تعداد وسایل بهداشتی در آن زیاد باشد. فاصله لوله قائم فاضلاب از وسایل بهداشتی دور بوده و امکان اتصال لوله قائم فاضلاب نزدیک به وسایل بهداشتی ممکن نباشد.

 

شبکه جمع آوری فاضلاب با هواکش مداری:

در این روش به جای استفاده از هواکش انفرادی برای هر یک از وسایل بهداشتی، برای هر خط افقی فاضلاب یک لوله هواکش در نظر گرفته می شود. که در نقطه ای بالاتر از وسایل بهداشتی به لوله قائم هواکش متصل می شود. و طرف دیگر لوله هواکش نیز به زیر وسایل بهداشتی که در پایین ترین قسمت ساختمان قرار دارند به لوله قائم فاضلاب متصل می شود. در این سیستم به جای ارتباط لوله های افقی فاضلاب توالت ها به هواکش می توان لوله قائم هواکش رابه لوله قائم فاضلاب مورب متصل نمود.

 

اتصالات فاضلابی پلیران

اتصالات فاضلابی پوشفیت پلیران

 

صفحات مرتبط با اتصالات فاضلابی پلیران

آشنایی و خرید اتصالات جوشی فاضلابی

آشنایی و خرید اتصالات و لوله های پوشفیت پلیران

آشنایی و خرید اتصلات و لوله های پوشفیت کاملا بی صدا

خرید و فروش شیر آلات و اتصالات صعنتی آب

 

 

تماس با ما:

سامانه فروش محصولات پلی ران اتصال ، تولید کننده لوله و اتصالات متنوع برای فاضلاب ساختمانی و صنعتی میباشد. برای دریافت پیش فاکتور و همچنین دریافت لیست قیمت لوله و اتصالات پلی ران اتصال می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید لیست درخواست خود را برای ما به وسیله تلگرام، واتس آپ، فاکس و یا ایمیل ارسال نمایید تا همکاران ما پیش فاکتور با بالاترین قیمت برای شما ارسال نمایند.

اتصالات فاضلابی پلیران

لیست قیمت

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.