نگهداری نوار تیپ

چگونگی مصرف و نگهداری نوار تیپ

در این مطلب میخواهیم نکاتی را در باره انبارش، ملاحظات و نگهداری قبل از نصب نوار تیپ در سیستم آبیاری نواری با شما مشتریان گرامی پلیران دات کام (فروشگاه آوین) مطرح کنیم.

باید دانست که قبل از نصب نوار تیپ، خاک مزرعه بایستی کاملاً شخم خورده و فاقد کلوخ و قطعات درشت باشد. همچنین تسطیح نسبی زمین و شیب بندی آن ضروری است. توصیه میشود که شیب زمین از 1 درصد تجاوز نکند. در مورد کشت محصولاتی نظیر گندم بویژه در شرایط شور، توصیه میشود که مرزهای قطعات آبیاری سنتی حتی الامکان حذف نشوند تا در مواقع ضروری بتوان آبیاری تکمیلی غرقابی نیز انجام داد. همچنین قبل از اتصال نوارهای آبیاری تیپ به لوله، باید خطوط اصلی و نیمه  اصلی و مانیفولدها شستشو داده شوند. برای اینکار باید درپوشهای انتهای خطوط باز شده و سیستم راه  اندازی شود تا عمل شستشو انجام گردد.

نگهداری نوار تیپ
نوار تیپ

شرایط نگهداری

پیش بینی و نصب ایستگاه پمپاژ، الگوي قرارگيري لوله های اصلی و فرعی مزرعه، شیفت های آبیاری، شیرفلکه ها و سایر اتصالات مربوطه نیازمند محاسبات فنی و دقیق است که بر اساس نظر و تجارب طراح سیستم آبیاری عمل خواهد شد. واضح است که همانند سایر روشهای آبیاری تحت فشار، طراحی صحیح سیستم تیپ با در نظر گرفتن مبانی هیدرولیکی دقیق و همچنین اجرا و نگهداری مناسب سیستم، جزو عوامل کلیدی برای موفقیت این روش، توجیه اقتصادی و بهره مندی از مزایای آن توسط کشاورزان محترم محسوب میشود. لذا پیشنهاد میشود که کشاورزان محترم قبل از هر اقدامی با کارشناسان ذیصلاح در زمینه سیستم آبیاری تیپ، مشورت کافی بعمل آورند.

نحوه نگهداری نوارتیپ در انبار

از نگهداری کلافهای نوار آبیاری تیپ در فضای غیرمسقف و به خصوص در معرض تابش مستقیم آفتاب و بارندگی خودداری شود. کلافهای نوار تیپ بایستی بدون بازکردن بسته بندی آن، در یک انبار سرپوشیده و به دور از مواد اشتعالزا و خورنده، بر روی سکوئی به ارتفاع 50 سانتیمتر قرار گیرند. نوارها باید از گزند جوندگان و حشرات در امان باشند و همچنین از جابجایی های غیرضروری در طول مدت انبارداری اجتناب گردد. همچنین در زمان جابجایی و یا تخلیه کلافها، از پرتاب نمودن و یا غلتاندن آنها روی زمین اجتناب شود. چون با این کار، بسته  بندی نوار آسیب دیده و برخورد با اشیاء تیز و برنده، موجب پارگی لوله ها میشود.

 

صفحات و نوشته های مرتبط با این نوشته:

برای تهیه محصولات و اتصالات با مارک پلیران اتصال با ما تماس بگیرید.

تلفن فروش پلی ران اتصال

نوار آبیاری پلیران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.