معرفی لوله و اتصالات کاملا بی صدا ( Silent )

معرفی لوله و اتصالات بی صدا ( Silent )

استفاده از لوله و اتصالات بی صدا در اروپا و امریکای شمالی در مناطقی که آلودگی صوتی یکی از معیارهای ساخت می باشد مندوال گردید و عمدتا در ساختمان های کوتاه مرتبه و در ساختمان هایی که طراحی آن به فرمی است که شفت تعبیه تاسیسات در مجاورت محل های سکونت (اطاق خواب) قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

از آن جایی که جنس مصرفی در این نوع لوله و اتصالات از جنس پلی پروپیلن PP می باشد و صدا در آن به مقدار زیادی به بیرون نفوذ پیدا می کند مورد پیدا می کند.

در مورد لوله های پلی اتیلن PE که ضخامت جدار لوله بالا بوده نفوذ صدا بسیار کمتر از سیستم هایی است که از جنس پلی پروپیلن PP می باشد.

*  مزایای استفاده از لوله و اتصالات Silent در  فاضلاب ساختمان :

۱- این سیستم تکنولوژی جدید و رایجی در کشورهای اروپایی می باشد و تنها مزیت آن نسبت به پوش فیت ، جلوگیری خروج صدای فاضلاب درون آن به محیط بیرونی می باشد.

باید توجه داشت به علت نازک بودن جداره لوله و اتصالات پوش فیت ایم مزیت نسبت به پوش فیت کاملا بارز است ولی در مورد لوله و اتصالات پلی اتیلن که دارای ضخامت جدار بالاتری هستند چندان چشمگیر نمی باشد.

۲- البته تکنولوژی فوق در کشور ایران، با توجه به آلودگی صوتی فراوان و همچنین قرار گرفتن سیستم لوله و اتصالات فاضلاب در مسیرهای انتهایی ساختمان انتقال صدا به نقاط مسکونی ساختمان کم می باشد

مزیتی را ایجاد نمی کند و نهایتا آلودگی های صوتی در محیط که در شهرهای بزرگ وجود دارد مزیتی برای این نوع لوله های تاسیسات در شفتی کار گذشته می شود که از جنس بتون و یا آجر بوده و به طور کامل عایق صدا است.

لوله های کاملا بی صدا

*   محدودیت های استفاده از لوله و اتصالات Silent  در فاضلاب ساختمان :

تمام معایب سیستم پوش فیت را داشته مضاعف بر این که در فرهنگ و جامعه ایران بازخورد و جایگاهی نیز ندارد به قرار زیر است :

۱- عدم امکان تست سیستم فاضلاب لوله و اتصالات silent در چندین طبقه.

این اتصالات قابلیت تست نشتس بیش از یک طبقه را ندارد.

 

۲- نیاز به مهار کلیه اتصالات در هر سربست

لوله و اتصالات Silent باید به وسیله بست فلزی در هر نقطه اتصال مهار شوند که نتیجتا هزینه سیستم را چه از نظر نصب و لوازم بالا می برد.

۳- مشکلات آب بندی در طول زمان

هر بستی به وسیله اورینگی آب بندی می شود که در طول زمان احتمال از دست دادن کیفیت وجود دارد و در نتیجه سیستم فاضلاب پوش فیت بعد از مدتی از آب بند خارج می شود.

۴- مقاومت ساختای :

به دلیل Low flexibility ( وجود تعداد زیاد قطعاتی که به وسیله واشر آب بندی می شوند و باید کاملا همسو بسته شوند ) ، اتصالات پلی اتیلن پوش فیت توانایی تحمل حرکات ساختمانی ناشی از نشست یا زلزله بسیار کم می باشد (اتصالات از حال همسو خارج شده و واشر از آب بندی خارج می شود ).

برای دریافت لیست قیمت و خرید لوله و اتصالات پوش فیت کاملا بی صدا (سایلنت) می توانید درخواست خود را

فاکس یا ایمیل کنید یا با ما تماس حاصل فرمایید.

 

لوله و اتصالات بی صدا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*