آشنایی با سیستم آبرسانی

اتصالات ویژه آبرسانی و آبیاری

 

آشنایی با سیستم آبرسانی و آبیاری پلی پروپیلن

از آنجایی که کشور عزیزمان ایران در ناحیه خشک و نیمه خشک واقع شده بیشتر هموطنان به ویژه کشاورزان به طور خاص کشاورزان نواحی خشک و نیمه خشک و حاشیه کویر با مشکل کم آبی روبرو هستند.

امروزه با انتخاب صحیح سیستم آبرسانی و آبیاری و استفاده ازلوله و اتصالات پلی پروپیلن(پیچی) از یک سوموجب جلوگیری از هدر رفت آب در ضمن انتقال و انتخاب نوع آبیاری با توجه به نوع کشت در منطقه مورد نظر و ازسوی دیگر باعث صرفه جویی در مصرف آب وافزایش راندمان و عملکرد محصول ودرنتیجه حفظ ذخایر آبی و جلوگیری از آلودگی آن و خودکفایی در محصولات کشاورزی خواهد شد .

با ورود صنایع پلیمری درعرصه کشاورزی تحولات چشمگیری درزمینه آبرسانی و آبیاری تحت فشار به وجود آمد. تا جایی که میزان اتلاف آب به حداقل میزان خود درطول تاریخ رسیده.از این رو امروزه سیستم سنتی انتقال آب توسط نهر و کانال منسوخ گشته و جای خود را به سیستم آبرسانی و آبیاری با استفاده از لوله و اتصالات پلی پروپیلن ( پیچی ) داده است .

لوله واتصالات پلی پروپیلن علاوه در کشاورزی درانتقال آب و آبرسانی شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

با بهره گیری از فن آوری های جدید و برنامه ریزی و سرمایه گذاری دربخش انتقالآب می توان با بحران آب مقابله نمود

اجزاء اتصالات پیچی

اتصالات پیچی شامل اجزاء زیر می باشند :  ۱/ بدنه   ۲/ سرپیچ   ۳/ اسپلیت رینگ   ۴/بوشینگ   ۵/ ارینگ

اسپلیت رینگ :

این قطعه وظیفه نگهداشتن لوله و جلوگیری از بیرون زدن آن از بدنه را به عهده دارد و از پلی استال ساخته می شود . پلی استال ترمو پلاستیکی محکم ، سخت و به شدت کریستاله است که در بسیاری مواردجایگزین فلزات بوده و به تعبیری در زمره پلاستیک های مهندسی محسوب می شود. این ماده هم کاملا مقاوم به مواد شیمیایی مشتمل بر بازها و اسیدها و در برابر سایش و تنش های فیزیکی بسیار پایدار بوده است .

بدنه وسرپیچ :

از جنس پلی پروپیلن کوپلیمر می باشند که ایزومر خطی پروپیلن بوده و در مقایسه با پلیاتیلن علاوه بر مقاوم بودن در مقابل مواد شیمیایی ، شرایط نامطلوب محیطی و اشعه خورشید از سختی بالا و مقاومت بیشتری دربرابر حرارت نیز برخوردار است .

بوشینگ :

این قطعه که با وارد ساختن فشار بر ارینگ به آب بندی کمک می کند ، از جنس پلی اتیلن است که از ترموپلاستیک های مقاوم بوده ودر ساخت تجهیزات درشبکه های آبیاری و آبرسانی استفاده گسترده ای دارد .

ارینگ:

حلقه ای است از جنس لاستیک طبیعی ( NR ) توام با SBR که در نهایت اتصال را کاملا آب بندی می کند.

پیشنهادات دیگر:

آشنایی و خرید محصولات پیچی پلیران

درباره سامانه فروش پلیران

اهمیت سیستم های نوین آبیاری در ایران از منظر دولت

خرید و فروش شیرآلات صنعتی آب

آشنایی با شیر انشعاب ۱۶میلی متری

سیستم آبرسانی

لیست قیمت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*