ایجاد سامانه کاریابی در بخش کشاورزی یک ضرورت است

 

ایجاد سامانه کاریابی در بخش کشاورزی یک ضرورت است

سیدجواد قریشی، معاون برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی سازمان نظام مهندسی کشاورزی، با بیان این مطلب در جمع مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان گفت: تمام تلاش سازمان نظام مهندسی کشاورزی بر این است تا بتواند ساماندهی امر اشتغال دانش آموختگان بخش کشاورزی را فعالیتهای کارآفرینی به انجام برساند.

قریشی با اشاره به دو محور اصلی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: ساماندهی و توانمندسازی دو محور اصلی فعالیتهای سازمان است. سایر فعالیتهای سازمان مانند طرح و برنامه ریزی، تدوین استانداردهای آموزشی و سایر موارد حول این دو محور شکل می گیرد.

معاون برنامه ریزی اشتغال و توسعه تشکلهای تخصصی سازمان در ادامه افزود: توسعه اشتغال و کارآفرینی، کاریابی، قوانین و مقررات، پروانه های بهره برداری، پروانه های اشتغال، تسهیلات و … جزء ساماندهی اشتغال محسوب میشوند.

وی به استفاده از کارشناسان فنی و متخصص در فعالیتهای کشاورزی تاکید کرد و گفت: سازمان پیگیری های لازم را از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بخش ترویج دانشگاهها برای توسعه کارآفرینی در دستور کار دارد و اقداماتی نیز انجام شده است.

در ادامه این جلسه مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان به ارائه گزارش فعالیتهای استان پرداختند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*