کاربرد های لوله و اتصالات پلی اتیلن و دستگاه جوش لوله پلی اتیلن

کاربرد های پلی اتیلن – لوله و اتصالات

پلی اتیلن چیست ؟

پلي اتیلن خانواده‌ای از گرمانرم‌ها می‌باشند که از طریق پلیمریزه کردن گاز اتیلن بدست می‌آید. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزه کردن این ماده می‌توان خواص متفاوتی همچون چگالي، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلوری نگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولي را در آنها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پائین را به عنوان روان کننده (Lubricant) به کار می‌برند.

از فیلم‌های پلی اتیلنی برای بسته بندی موادغذایی، البسه،کیسه‌های پلاستیکی،فیلمهای محافظ در کاربردهای ساختمانی، عایق‌های رطوبت، گلخانه‌ها، پوششهای صندلی اتومبیلهای نو، تارپولین‌ها و غیره استفاده کرد. از مصارف دیگر لوله پلی اتیلن می‌توان به استفاده از آن در عایق‌های الکتریکی کابلها و سیمها، ظروف خانگی، قطعات مختلف مصرفی در صنایع خودروسازی، قطعات تزریقی، انواع لوله‌ها، مخزن های نگه داری مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی و از پودر لوله پلی اتیلن برای بهبود خواص مختلف رزین‌ های گرما نرم و گرماسخت و غیره اشاره کرد.

بررسی میزان تاثیر ضربت قوچ در  لوله پلی اتیلن

ضربه قوچ در اثر بستن و یا باز کردن ناگهانی و یا تدریجی شیر تغذیه کننده لوله و یا دریچه و یا سوپاپ موجود در قسمت انتهای لوله حامل سیال تحت فشار ، ایجاد می‌شود که با تغییر سرعت و تغییر اندازه حرکت همراه و سبب ایجاد یک افزایش فشار و یا کاهش فشار در لوله می‌گردد و بصورت موج منفی و مثبت با سرعتی که به سرعت موج موسوم است در طول مسیر پیش می‌رود.

مدول الاستیسیته کم در لوله پلی اتیلن باعث توانایی بالای دفع نیروی موج و کاهش تاثیر موج در سیستم می‌شود. شدت موج فشاری در لوله‌ های فلزی بخاطر بالا بودن مدول الاستیسیته آنها بیشتر است.به این ترتیب شدت ضربت قوچ در لوله پلی اتیلن بسیار کمتر در شرایط مشابه در لوله‌های کربن استیل یا چدنی می‌باشد . میزان فشار ماکزیمم در نزدیکی انتهای لوله که شیر فلکه مستقر می‌باشد باید تعیین شود .فشار در انتهای لوله زمانی که شیر باز است صفر و به محض بستن ناگهانی شیر فشار آن افزایش خواهد یافت.

پلی اتیلن پلی ران

لوله پلی اتیلنی

پلی اتیلن در یک نگاه

مو  موارد استفاده : به صورت ترمو پلاستیک، الیاف، لوله، فیلم و …

مونو مر : اتیلن – polyethilen

روشهای پلیمریزه کردن  : زنجیر رادیکالی آزاد

ریخت‌شناسی : بسیار بلورین(پلیاتیلن خطی)، بی نظم(آمورف) با درصد تبلور کم (پلی اتیلن شاخه‌ای)

دمای ذوب : در حدود ۱۲۰-۱۳۰ درجه سانتی گراد

دمای انتقال شیشه‌ای : در حدود ۸۰- درجه سانتی گراد( با توجه به درصد تبلور پلیمر تغییر می‌کند)

پلی اتیلن پلی ران

یکی از شرکت های پیشرو که در ایران محصولات پلی اتیلنی تولید و عرضه میکند کارخانه بزرگ پلیران اتصال است . این شرکت که در جاجرود واقع شده است به تولید لوله و اتصالات آبیاری و فاضلابی پلی اتیلنی و با کیفیت مشهور است و شما میتوانید از همین وسب سایت با دیگر محصولات این شرکت آشنایی پیدا کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.