نصب لوله های قائم و افقی پوش فیت پلیران

نصب لوله های قائم و افقی پوش فیت پلیران

این مطلب مختص چگونگی نصب لوله های پوشفیت پلیران به صورت قائم و افقی و همچنین استفاده از بست های پلیران اتصال میباشد. شرکت پلیران اتصال لوله و اتصالات پوشفیت خود را در سه مدلِ خود اطفاء، سایلنت و جنرال سایلنت تولید مینماید.

 

نصب لوله پوشفیت پلیران اتصال

نصب لوله های قائم معمولا از دو نوع بست یعنی بست ثابت و بست غیر ثابت استفاده می شود. لوله های قائم ممکن است در دو وضعیت زیر قرار گیرند :

  • بخشی از لوله ی قائم که به انشعاب و سوکت مرتبط است، در تمام طبقات درون مصالح ساختمانی (بتون) قرار می گیرد.
  • حالتی که در آن تمامی طول لوله قائم کاملا آزاد است .

 

نصب لوله پوشفیت

نصب لوله های پوش فیت پلیران

 

در حالت اول که محل وصل انشعاب با لوله ی قائم درون بتون قرار گرفته طبعا نیازی به  بست ثابت وجود ندارد. ولی برای آن که بتواند به آزادی در جهت عمودی حرکت نموده و در عین حال از محور خود خارج نشود ضمن محاسبه تغییرات طول و در نظر گرفتن آن باید از بست های غیر ثابت استفاده شود. چنانچه ارتفاع سقف بیش از 3 متر نباشد اختصاص دادن یک بست غیر ثابت و نصب آن در وسط لوله کافی می باشد .

در حالت دوم استفاده از بست های ثابت و غیر ثابت هر دو ضروری است. لذا با در نظر داشتن تغییرات طولی، قسمت سوکت دار را باید با استفاده از بست کاملا ثابت نمود و برای فاصله ی بین دو بست ثابت مانند حالت قبل از یک بست غیر ثابت استفاده کرد.

 

نصب لوله های افقی پوشفیت و نحوه ی استفاده از بست ها

در سیستم پوش فیت پلیران اتصال، وجود سوکت در لوله ها و اتصالات عملا نیاز به موفه را که در واقع نوعی اتصال برای فراهم ساختن حرکت لوله هاست از بین برده و تمامی لوله ها می توانند به خوبی و با حفظ حالت آب بندی خود تاثیر تغییرات طول ناشی از نوسانات دما را خنثی سازند. برای آن که لوله ها قادر باشند در داخل سوکت ها حرکت کنند، باید سوکت ها کاملا در محل خود ثابت نگه داشته شده و لوله های واقع در بین آن ها با استفاده از بست های غیر ثابت به سطوح ساختمان وصل شوند.

بست های غیر ثابت در عین حال که لوله ها را در امتداد تعیین شده نگاه می دارند مانع حرکت لوله ها در داخل سوکت ها نمی شوند. به طور کلی در مورد لوله های افقی واقع در زیر سقف ها ضمن رعایت شیب کافی ضروری است که علاوه بر ثابت نگه داشتن تمامی سوکت های متصل به لوله از بست های غیر ثابت هم در فواصل آن ها استفاده شود.

 

فاصله بین بست‌ها چقدر باشد؟

فاصله مناسب بین بست ها در این شرایط حدود 10 برابر قطر اسمی لوله ذیربط است. توجه شود که در محل تمامی انشعاب ها باید از بست های ثابت استفاده شود. برای نصب لوله پوشفیت باید بست ها، ساپورت ها و کلیه وسایلی که برای نگه داشتن اجزاء سیستم در موقعیت های تعیین شده از آن ها استفاده می شود باید از استحکام و قدرت کافی برخوردار باشند.

به طور کلی با توجه به شیب، برای نصب لوله پوشفیت ، فاصله لوله ها تا سطوح ساختمانی بهتر است که در کمترین حد ممکن باشد. زیرا که این امر باعث می‌شود سیستم بیشتر کمک می کند.

نصب دریچه های بازدید

دریچه های بازدید باید به خوبی و کاملا در دسترس قرار داشته باشند به نحوی که استفاده از ابزارهای مخصوص پاک کردن و رفع گرفتگی مجاری به سهولت میسر شود. این دریچه ها از دیوار مقابل خود نباید کم تر از 45 سانتی متر فاصله داشته باشند. دریچه بازدید باید کاملا آب بند بوده و خروج هوا و پسآب حتی به میزان اندک از آن ناممکن باشد. چنانچه به دلیل موقعیت احتمال یخ زدن این دریچه ها وجود داشته باشد ضروری است که تدابیر لازم برای جلوگیری از این پدیده در نظر گرفته شود.

 

در چه جایی باید دریچه بازدید را نصب کنیم

نصب دریچه های بازدید در اماکنی مانند قنادی ، نانوایی ، قصابی و یا هر جای دیگری که با پخت و پز و تهیه مواد خوراکی مرتبط است ممنوع می باشد .نصب دریچه های بازدید در نقاط زیر در هر سیستمی الزامی است:

  • در بلندترین نقطه برای نصب لوله پوشفیت برای فاضلاب، در هر کجا که لوله های جانبی با زاویه ای بزرگ تر از 45 درجه تغییر جهت داشته باشند.
  • در پایین ترین قسمت لوله قائم فاضلاب، قبل از زانوی پایین لوله در هر نقطه از لوله قائم فاضلاب که برای تست آب بند دسترسی به آن لازم باشد
  • برای نصب روی لوله پوشفیت اصلیِ خروجی با فاصله حداکثر 30 متر از یکدیگر در انتهای لوله خروجی بلافاصله بعد از خروج از ساختمان.

 

تماس با ما:

شما میتوانید برای دریافت قیمت با ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید لیست درخواست خود را برای ما به وسیله واتس اپ ارسال نمایید تا همکاران ما پیش فاکتور با بالاترین تخفیف را برای شما ارسال کنند.

 

صفحات پیشنهادی ما:

لیست قیمت اتصالات پوشفیت پلیران اتصال

لیست قیمت اتصالات پوشفیت سایلنت پلیران اتصال

تفاوت پوشفیت و پلیکا

مزایای سیستم پوشفیت پلیران اتصال

 

فروش شیرآلات

تلفن تماس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.