چند توصیه در مورد نصب پوش فیت پلیران

چند توصیه در مورد نصب پوش فیت پلیران

لوله و اتصالات سیستم پوش فیت  پلی ران هم مانند تمامی سیستم های  دیگری که از استاندارد DIN 19560 پیروی می کنند برای استفاده در داخل ساختمان طراحی و سلخته شده است از این رو با توجه شرایط دمای درون ساختمان ها و گسترده نبودن طیف تغییرات حرارتی در پسآب خروجی از سرویس ها و تجهیزات بهداشتی ، تغییرات طول در اجزاء سیستم هم چنان قابل توجه نخواهد بود و در نتیجه استفاده از این نوع لوله ها هم برای توالت با دمای پسآب خروجی ۲۰ – ۱۵ درجه سانتی گراد و هم برای ماشین ظرف شویی ف یا سینک آشپزخانه که دمای پسآب آنها ممکن است تا ۷۰ درجه سانتی گراد برسد بدون هیچ گونه محدودیتی مورد توصیه قرار گرفته است . از طرفی با توجه به وجود سوکت های متعدد ، تغییرات طولی در سیستم پوش فیت پلیران اصولا دارای اهمیت قابل توجهی نخواهد بود.

در هر حال باید توجه شود که همیشه تغییرات دما با افزایش طول همراه نیست بلکه در شرایطی کاهش طول هم ممکن است دیده شود. نصب و اجرای این سیستم گرچه بسیار آسان است ، اما برای بدست آوردن سیستمی بدون مشکلات بعدی ، کار باید با دقت و منطبق با تکنیک های توصیه شده انجام پذیرد.

همواره در نظر داشته باشید :

با توجه به انبساط حرارتی و برای میسر ساخن حرکت لوله ها ، پس از آن که لوله تا انتها به درون سوکت رانده شد ، دور آن را با یک قلم ضد آب علامت گذاری کرده و سپس به اندازه ۱۰ سانتی متر لوله را بیرون بکشید ، پس از پایان کار و قبل از نشست نهایی از وجود علامت در کنار سوکت ها مطمئن شوید.

(توصیه ی فوق مربوط به حالتی است که طول لوله ی وارد به سوکت بیش از یک متر باشد.)

چند توصیه ی مهم :

* پاکیزگی را به عنوان یک اصل همواره مورد توجه قرار دهید. لوله ، اتصالات ، حلقه های آب بندی و داخل سوکت ها را به طور اصولی پاک کنید.

* حلقه های آب بندی را مجددا در سکوت قرار دهید به نحوی که لبه ی آن به طرف پایین باشد.

* در صورت نیاز به کوتاه کردن لوله ، منحصرا از لوله بر استفاده شود.

* برای پخ کردن قسمت های بریده شده فقط از ابزار مخصوص (لوله پخ کن) استفاده شود.

* اجزاء سیستم باید به صورت اصولی و با استفاده از بست های ثابت ، کورپی و ساپورت و با در نظر گرفتن فواصل مورد توصیه مهار شوند.

* برای جا به جایی محورها می توان از تبدیل ها کمک گرفت.

* الگوها باید تا حد امکان به سقف نزدیک باشند.

* اجزاء سیفون ها کاملا در یک محور قرار گیرند زیرا هر گونه پیچیدگی موجب از بین رفتن کارایی آن ها خواهد شد.

* پس از نصب هر یک از اجزاء متشکله ی سیستم برای ممانعت از افتادن و یا وارد شدن اشیاء و اجسام به درون مجاری ، حتما از درپوش استفاده شود.

* رعایت شیب متناسب با توصیه های فنی دارای اهمیت بسیار زیادی است.

* از جوش کاری در نزدیکی لوله و اتصالات که موجب صدمه دیدن آن ها خواهد شد جدا خودداری شود. این کار با رعایت احتیاط کامل و قرار دادن حائل مانند صفحه و یا پارچه ی خیس انجام شود.

* لوله کشی ها در کوتاه ترین مسیر و با حداقل پیچ و خم انجام شود.

* خطوط از مسیرهای امن عبور داده شود و تغییرات احتمالی در آینده مد نظر باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*