لوله و اتصالات چدنی

معرفی لوله و اتصالات از جنس چدن


استفاده از لوله و اتصالات چدنی از دیرباز در سیستم فاضلاب منازل حتی قبل از این که لوله و اتصالات از جنس پلاستیک به بازار عرضه شود مورد استفاده قرار می گرفته.

لوله و اتصالات چدن

*   مزایای استفاده از لوله و اتصالات چدن در فاضلاب ساختمان

۱- با توجه به پیشینه قدیمی چدن و استفاده در بافت های سنتی و فرهنگ جا افتاده در اذهان عامه در گذشته بیشتر استفاده می گردید. نصاب های سنتی آشنایی به روش نصب دارند و با ارائه اتصالات پلی اتیلن – پوش فیت و پی وی سی این مزیت نیز دیگر جایگاهی ندارد.

 

*   محدودیت های استفاده از لوله و اتصالات چدن در فاضلاب ساختمان

۱- سنگینی

از محدودیت هایی که در عصر تکنولوژی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا ساختمان های بلند مرتبه و حتی کم مرتبه بسیار کوشش می شود تا بار تحملی آن را برایجلوگیری از خطرات مانند نشست و یا زلزله و سوانح دیگر کاهش دهند. در ضمن نصب این لوله ها به علت سنگینی و نحوه آب بندی بسیار زمان بر می شود.


۲- قیمت بالا

به دلیل نوع جنس و همچنین وزن آن قیمت تمام شده آن زیاد می باشد.


۳- مقاومت ساختاری:

به دلیل Low flexibility ، اتصالات چدن توانایی تحمل حرکات ساختمانی ناشی از نشت یا زلزله بسیار کم می باشد. همچنین در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی نیز مقاومتیندارد.

 

۴- گرفتگی و رسوب پذیری

لوله های چدنی به علت جداره خشن قابلیت رسوب پذیری زیادی داشته و به راحتی مواد چربی – جرم حاصل از مواد شوینده و مو در مسیر گرفتگی ایجاد می کند. وجود شرکت هایی که برای بازکردن لوله آگهی می دهند گویا این مطلب است و تجربه همه کسانی که در منازل خود مدام مواجه با گرفتگی لوله فاضلاب می باشنداثبات این موضوع می باشد.

اتصالات چدنی

 

خرید فروش لوله

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*