کمربند با رزوه برنجی یا کمربند عادی ؟

در این مطلب میخواهیم به مقایسه فنی دو نوع کمربند پلی اتیلن بپردازیم. کمربندهای ناف برنجی و کمربندهای ناف رزوه ای عادی دو نوع کمربند هستند و در کشور در سایزهای مختلف تولید و عرضه میگردد.

کمربندهای پلی اتیلنی اتصالاتی هستند که برای انشعاب گیری از لوله های پلی اتیلن استفاده میشوند. در واقع سیستم های انتقال آب کشاورزی و روستایی یا شهری هنگامی که نیاز به انشاباتی از لوله اصلی دارند از کمربند استفاده میکنند.

کمربندها ، از دو تکه بالایی و پایینی تشکیل شده اند و رو و زیر لوله را در برمیگیرند. این دو تکه با کمک تعدادی پیچ (عموما ۴ پیچ) به هم متصل و سفت میشوند. در قطعه بالایی محلی رزوه ای وجود دارد که اتصالات بعدی روی آن نصب میشود. این در حالی است که لوله اصلی در قسمت زیرین این محل سوراخ میشود تا آب به سمت انشعاب جاری گردد.

این رزوه ها بعضا از جنس خود بدنه کمربند یعنی پلیمری هستند و گاها از جنس برنج هستند. به این صورت که رینگی برنجی داخل کمربند کار شده است و داخل این رینگ رزوه دار شده است.

برخی مشتریان به دلیل وجود این قطعه برنجی این کمربندها را که به کمربند با رزوه برنجی یا کمربند ناف برنجی مشهور است ترجیح میدهند.

kamarband poliran

اتصال کمربند پلی ران

در این مطلب میخواهیم خلاف و اشتباه بودن این نگاه را به شما عزیزان یادآور شویم.

اگر شما از کمربندهای مارک دار معتبری چون پلیران اتصال استفاده میکنید بهتر است که به سراغ کمربندهای ناف برنجی نروید. این کمربندها تنها در زمانی مفید اند که کیفیت پلیمر تولیدی پایین باشد و تحمل فشار بسته شدن اتصال را نداشته باشد. در این صورت با بستن و سفت کردن اتصالی چون مغزی در رزهوه های کمربند ، بخش رزوه خورده کمربند شکاف برمیدارد. شرکت هایی که چنین مشکلاتی در کیفیت کمربندها دارند مجبور به اضافه نمودن ناف برنجی هستند.

پس با خرید از کمربندهای مارک دار و با کیفیت همچون پلی ران اتصال از همین وب سایت به محصولاتی با کیفیت و مطمئن دست پیدا کنید . همچنین در مصرف پول و سرمایه خود دقیقتر باشید تا کمبود اطلاعات فنی موجب هدر رفت سرمایه شما نگردد.

 

تلفن فروش پلی ران اتصال

نوار آبیاری پلیران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*