کمربند با رزوه برنجی یا کمربند عادی ؟

مقایسه کمربند پلی اتیلن با رزوه بزنجی یا عادی

در این مطلب میخواهیم به مقایسه فنی دو نوع کمربند پلی اتیلن بپردازیم. کمربندهای ناف برنجی و کمربندهای ناف رزوه ای عادی، دو نوع کمربند هستند و در سایزهای مختلف تولید و عرضه میگردند.

کمربند پلی اتیلنی چیست؟

کمربندهای پلی اتیلنی اتصالاتی هستند که برای انشعاب گیری از لوله های پلی اتیلن استفاده میشوند. در واقع سیستم های انتقال آب کشاورزی و روستایی یا شهری هنگامی که نیاز به انشاباتی از لوله اصلی دارند از کمربند استفاده میکنند.

مقایسه کمربند پلی اتیلن

کمربند پلی اتیلنی

اجزاء تشکیل دهنده کمربند

کمربندها ، از دو تکه بالایی و پایینی تشکیل شده اند که زیر و بالای لوله را در برمیگیرند. این دو تکه با کمک تعدادی پیچ (عموما 4 پیچ) به هم متصل و سفت میشوند. در قطعه بالایی محلی رزوه ای وجود دارد که اتصالات بعدی روی آن نصب میشود. این در حالی است که لوله اصلی در قسمت زیرین این محل سوراخ میشود تا آب به سمت انشعاب جاری گردد.

مقایسه کمربند های پلی اتیلن

این رزوه ها بعضا از جنس خود بدنه کمربند یعنی پلیمری هستند و گاها از جنس برنج هستند. به این صورت که رینگی برنجی داخل کمربند کار شده است و داخل این رینگ رزوه دار شده است.

برخی مشتریان به دلیل وجود این قطعه برنجی این کمربندها را که به کمربند با رزوه برنجی یا کمربند ناف برنجی مشهور است ترجیح میدهند.

در این مطلب میخواهیم خلاف و اشتباه بودن این نگاه را به شما عزیزان یادآور شویم.

چه زمانی کمربند با ناف برنجی بخریم

اگر شما از کمربندهای مارک دار معتبری چون پلیران اتصال استفاده میکنید بهتر است که به سراغ کمربندهای ناف برنجی نروید. این کمربندها تنها در زمانی مفید اند که کیفیت پلیمر تولیدی پایین باشد و تحمل فشار بسته شدن اتصال را نداشته باشد. در این صورت با بستن و سفت کردن اتصالی چون مغزی در رزوه های کمربند ، بخش رزوه خورده کمربند شکاف برمیدارد. شرکت هایی که چنین مشکلاتی در کیفیت کمربندها دارند مجبور به اضافه نمودن ناف برنجی هستند.

پس با خرید از کمربندهای مارک دار و با کیفیت همچون پلی ران اتصال از همین وب سایت به محصولاتی با کیفیت و مطمئن دست پیدا کنید . همچنین در مصرف پول و سرمایه خود دقیقتر باشید تا کمبود اطلاعات فنی موجب هدر رفت سرمایه شما نگردد.

تماس با ما:

شما می توانید برای دریافت قیمت اقلام پلیران با ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید لیست درخواست خود را برای ما به وسیله تلگرام، واتس آپ فکس و یا ایمیل ارسال نمایید تا همکاران ما پیش فاکتور با بالاترین تخفیف ها را برای شما صادر نمایند

تلفن فروش پلی ران اتصال

نوار آبیاری پلیران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سوالی دارید؟ در واتس اپ گفت و گو کنید
گفت و گو در واتس اپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی پشتیبان آنلاین کلیک کنید.