فلومتر چیست و عملکرد آن در سیستم گرمایش از کف

فلومتر چیست و عملکرد آن در سیستم گرمایش از کف به چه صورت است؟

در این مطلب به این مسئله پرداخته میشود که فلومتر چیست و کاربرد آن در کجا است. امروزه اندازه گیری جریان سیال، یکی از مهمترین موضوعات قابل بحث و اجرا می باشد. با توجه به اینکه اندازه گیری میزان دبی سیال بسیار مهم می باشد، روش های متفاوتی از قدیم الایام بوده. امروزه با دستگاه فلومتر این کار بسیار بسیار راحت تر و سهل تر شده است.

 

فلومتر چیست ؟

فلومتر ابزاری است که با دقت مناسب به ‌صورت آنی، دبی (حجم آب عبوری نسبت به واحد زمان) را نشان می‌دهد. اندازه گیری جهت باد و جریان سیال هم یکی دیگر از کارایی های فلومتر می باشد.

در سیستم گرمایش از کف بر اساس میزان بار حرارتی ساختمان مقاومت کف پوش ساختمان اختلاف دمای دو سر لوله کف خواب فاصله بین لوله ها و در نظر گرفتن دمای مطلوب محیط باید حجم آب وارد شده به هر لوپ از لوله های کف خواب تعیین شود و برای دستیابی به گرمایش مناسب، میزان دبی هر لوپ مطابق با طراحی انجام شده برای آن لوپ باشد.

کنترل دبی آب ورودی به لوله‌ های کف خواب شده توسط فلومتر در کلکتور رفت انجام می ‌شود. در سیستم های گرمایش از کف دبی عموما بین ١ تا ٦ لیتر بر دقیقه است. زمانی که برای انتخاب فلومتر اقدام میکنید، باید بدانید تغییرات دامنه فشار و دما چه میزان است. همچنین باید از میزان دمای سیال خود آگاه باشید. یکی از علل تغییرات فشار و دما، پر بودن لوله از سیال و خالی شدن آن به هر دلیلی می باشد. این دقت زمانی به کار می رود که در هنگام تعمیرات اقدامات لازم انجام گردد.

 

فلومتر چیست

فلومتر چیست و کاربرد آن کجاست؟

 

تماس با ما:

شما میتوانید برای دریافت قیمت و کاتالوگ با ما تماس بگیرید.

 

صفحات مشابه با این نوشته:

آبیاری با نوار تیپ پلیران

آچار تسمه ای پلیران اتصال

لیست قیمت پلیران اتصال

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*