روانشناسی مشتری یا مصرف کننده

خدمت رسانی به مشتریان نیاز به داشتن تخصص های خاص این حوزه ها دارد. ما برای فروش بهتر محصولات پلی ران اتصال (پلیران) به نیازهای مشتری و روانشناسی مشتری توجه داریم.

روانشناسی مشتری یا مصرف کننده یا Consumer Psychology  یک حوزه تخصصی در علم است که در خصوص نحوه تفکر ، اعتقادات ، احساس ها و ادراکات انسان ها مطالعه می نماید. دانستن چگونگی خرید یک محصول یا خدمت توسط افراد حاصل اکتشافات این علم است.

یک تعریف خوب این است که مطالعه اشخاص ، گروه ها و یا سازمان ها و فرایند های بکارگرفته شده جهت انتخاب و حفاظت و بکارگیری و نیز از رده خارج کردن محصولات و خدمات ، تجربه ها و یا ایده ها به منظور ایجاد پاسخی مناسب به نیاز های افراد و درک تاثیر این اتفاقات بر مشتری و جامعه است.

بر طبق تعریف “انجمن روانشناسی آمریکا” روانشناسی مشتری را میتوان ” استخدام روش‌های روان‌شناختی نظری برای درک مصرف ‌کنندگان” دانست .

این زمینه از روانشناسی بخشی از روانشناسی صنعتی و سازمانی است و به تحت عنوان “روانشناسی رفتار مصرف‌کننده” یا “روانشناسی بازاریابی” شناخته میشود.

مشتریان پلیران

روانشناسی پلی ران

اهمیت روانشناسی رفتار مشتری در زمان خرید

با به كارگیری اصولی و صحیح روشهای مطالعه در مورد رفتارهای مصرف كنندگان و پیش بینی رفتار های مرتبط آنها با خرید، میتوان به ساخت و ارائه بهتر كالا ها پرداخت. این مساله در نهایت، منجر به افزایش حجم فروش و بالا رفتن رضایت مشتریان می شود. آشنایی با رفتارهای مصرف كنندگان در چگونگی كیفیت و كمیت كار شرکت ها تاثیر میگذارد.
تصمیم سازی مناسب و صحیح و ایجاد استراتژی ها خوب برای بازاریابی و فروش ، منوط به شناسایی و ادراك صحیح کمپانی ها از مصرف كنندگان و خریداران است.

سامانه آوین گستر برای بهبود خدمات رسانی به مشتریان خود از علوم و تخصص های این حوزه بهره میگیرد. برای مطالعه کامل این مقاله به وب سایت دکتر جباری مراجعه نمایید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*